Ako sa stať členom?

Andrej Lasz bol hosťom v relácii Komentáre dňa stanice RTVS 24, kde sa venoval téme zelených plánov Európskej únie v najbližších rokoch. Z prostredia Európskej rady unikli plány na ďalšie volebné obdobie. Európska komisia sa chce do roku 2029 zamerať viac na podporu výkonnosti priemyslu a zelená transformácia sa v dokumente objavuje menej. Podľa Laszových slov to bude pravdepodobne priemysel, ktorý príde so zelenými riešeniami, tak ako to bolo aj v minulosti.

„Ja osobne verím, že za pár rokov príde priemysel aj s takými riešeniami, ktoré možnože dokážu zvrátiť tu to otepľovanie a tú krízu, ktorú tam máme, takže určite na tom v priemysle pracujeme,“ hovorí Andrej Lasz, generálny sekretár APZD.

Rovnako závažnou témou je v dokumente aj bezpečnosť dodávok surovín, na ktorých stojí aj slovenský priemysel. V súčasnosti, keď sa na Slovensku zastavila výroba hliníka, je potrebné si podľa Lasza uvedomiť, že túto surovinu potrebuje prakticky každé priemyselné odvetvie na Slovensku.

“ Tá téma sa volá celkovo tá surovinová sebestačnosť a ja osobne verím, že Európska únia by mala robiť také kroky, aby sme vedeli v Európe na konci dňa vyrobiť všetko. Hoci to možno kúpime z Ázie, pokiaľ je to lacnejšie, ale ak nie, tak to potrebujeme vedieť vyrobiť aj doma,“ dodáva Lasz.

Viac sa môžete dozvedieť v relácii Komentáre dňa na RTVS 24.

Scroll top