Ako sa stať členom?

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol generálny sekretár Asociácie priemyselných zväzov a dopravy Andrej Lasz, na druhej strane je však z neho zreteľné, že bolo pripravované len na obmedzené obdobie.

Ozdravenie verejných financií

„Nová vláda si pravdepodobne uvedomuje, že nebude mať dostatočný časový priestor, a pravdepodobne ani parlamentnú podporu, na presadenie väčších systémových zmien. Neprichádza preto so žiadnymi zásadnými reformami alebo konkrétnymi krokmi, ktoré by viedli k významnej premene súčasného stavu,“ zhodnotil.

Vyzdvihnúť podľa Lasza môžu snahu o postupné ozdravenie verejných financií.

„Sme toho názoru, že pre ozdravný plán je dôležitý ekonomický rast. Ten si udržíme a zvýšime len za predpokladu, ak na Slovensku vytvoríme podmienky pre motivujúce a konkurencieschopné podnikateľské prostredie,“ skonštatoval zástupca najväčších slovenských fabrík.

Zachovanie kontinuity procesov

Slovensko je podľa neho krajinou s vysokým zaťažením práce a silnou reguláciou.

„Ak chceme zabezpečiť budúci rozvoj, musíme ju začať znižovať a nie zvyšovať,“ doplnil.

Od novej vlády asociácia očakáva aj zachovanie kontinuity procesov, ktoré súvisia so spustením investičných projektov. Napríklad v prípade automobilky Volvo, rezort práce pripravuje projekt Pripravený na prácu, ktorého cieľom je zabezpečiť kvalifikovaných pracovníkov pre túto automobilku.

Takto zamerané aktivity je podľa asociácie potrebné aj zo strany úradníckej vlády podporovať a udržať v chode.

Celý článok na SITA.sk.

Scroll top