Ako sa stať členom?

Podniky upozorňovali, že ak majú byť dotácie účinné, rezort by mal prehodnotiť samotné cenové stropy, ktoré podľa ich slov sú dnes príliš vysoko, a preto sa mnohí nedostávajú ku kompenzáciám.

Šéf hospodárstva povedal, že väčší problém ako strop boli distribučné poplatky a tie minulý týždeň odklepli na minuloročné úrovne. Opatrenie si vyžiadalo 325 miliónov eur.

Čo bude s veľkými podnikmi

Veľká neznáma je však pomoc pre veľkých hráčov. Tí sa už dlhé mesiace spoliehajú, že vláda vyhlási aj kompenzácie pre nich, keďže súčasná schéma im plne nepokrýva zvýšené náklady.

Schéma 2.4 umožňuje čerpať pomoc vo vyšších objemoch, čo je kľúčové najmä pre väčšie podniky. Štát im podľa Andreja Lasza, generálneho sekretár Asociácie priemyselných zväzov a dopravy, dostatočne zvýšené náklady nekompenzoval. Preto požadujú zrýchlenie prípravných procesov a čo najrýchlejšie vyhlásenie.

„Ministerstvo hospodárstva nám prisľúbilo zvolanie ďalšieho stretnutia pracovnej skupiny k 2.4. Zostávame preto optimistickí a veríme, že výzva bude vypísaná už v priebehu tohto štvrťroka,“ verí Lasz.

Pokračovanie článku na HNonline.sk.

Scroll top