Ako sa stať členom?

Čo sa dozviete

Je dovolené vyvážať tovar na územie Ruskej federácie?

Miesto

Online webinár cez MS Teams

Dátum

13. decembra 2022

začiatok o 9:00 hod.

Na webinári sa dozviete

Aké opatrenia boli zavedené nariadením Rady (EÚ) č. 833/2014? Čo je to Dual-Use? Koho všetkého sa dotkli sankcie? Dokážem vyviezť tovar? Aký dovoz tovaru je zakázaný? Existujú výnimky z týchto opatrení? Aj o tom a o ďalších súvislostiach s uloženými reštriktívnymi opatreniami si povieme na webinári dňa 13. 12. 2022.

Školiteľom bude

JUDr. Rastislav Vysocký LL.M.
advokát a colný špecialista

Program (9:00 hod. – 11:00 hod.)

  • Reštriktívne opatrenia – základný prehľad
  • Tovar s dvojakým použitím (Dual-Use)
  • Dual-Use s dopadom na uložené reštriktívne opatrenia
  • Dual-Use a program vnútorného súladu v zmysle nariadenia č. 2021/821
  • Zakázaný tovar a technológie
  • Zákaz dovozu ocele
  • Zákaz vývozu luxusného tovaru
  • Otázky/Diskusia

Registrovaným účastníkom bude v deň konania, tzn. 13. 12. 2022 o 8:45, zaslaná adresa na priame pripojenie cez MS Teams.

Pre členov ZLZ SR je webinár zdarma a pre nečlenov za poplatok 50.- EUR/prístup na základe faktúry.

Rezervovať miesto

Európska únia zaviedla celý komplex reštriktívnych opatrení a sankcií proti Rusku v rámci tzv. sankčných balíčkov ako ekonomických a politických opatrení. V colnej problematike ide o nesadzobné opatrenia ustanovené ako súčasť spoločnej obchodnej politiky formou právnych predpisov Európskej únie regulujúcich medzinárodný obchod s tovarom. Problematika reštriktívnych opatrení a sankcií je veľmi aktuálna a vyvoláva množstvo otázok tak na strane vývozcov, ako aj kompetentných štátnych orgánov.

V tejto súvislosti ide najmä o súbor právnych predpisov Európskej Únie, ktoré majú dopad na medzinárodný obchod s tovarom, ktorými sú najmä:

Nariadenia Rady (EÚ) č. 833/2014 z 31. júla 2014 o reštriktívnych opatreniach s ohľadom na konanie Ruska, ktorým destabilizuje situáciu na Ukrajine, Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2021/821 z 20. mája 2021, ktorým sa stanovuje režim Únie na kontrolu vývozov, sprostredkovania, technickej pomoci, tranzitu a transferu položiek s dvojakým použitím,   Nariadenie Rady (EÚ) č. 269/2014 zo 17. marca 2014 o reštriktívnych opatreniach vzhľadom na konanie narúšajúce alebo ohrozujúce územnú celistvosť, zvrchovanosť a nezávislosť Ukrajiny.

Rezervujte si miesto na webinári ešte dnes!

Áno

Nie

Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na marketingové účely.
Zistiť viac o ochrane osobných údajov a ich použití

Ďakujeme za prejavený záujem. Budeme Vás kontaktovať.
Formulár sa nepodarilo odoslať.
Rezervovať miesto
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.
Scroll top