Ako sa stať členom?

Čo vás čaká?

Zaujímaví spíkri a témy, inšpirácie, networking, spoločenský večer

Miesto

Hotel pod Lipou, Modra

Dátum

26. septembra 2023

- konferencia ELKON

27. septembra 2023 - Valné zhromaždenie ZEP SR

Na koho sa môžete tešiť?

 • Pavel Křepelka – Scaleupboard
  Scaleup kouč pre klientov, ktorí sa rozhodli škálovať svoj biznis. Spoluzakladateľ platformy Scaleupboard, ktorá pomáha lídrom firiem a ich tímom prekonávať bariéry rastu. Je to komunita 160+ CEOs, ktorí zdieľajú svoje know-how, nekonvenčné pohľady a spätnú väzbu.
  .
 • Juraj Habovštiak – MTS, spol. s r.o.
  Do roku 1996 pôsobil ako konštruktér a manažér. Potom založil spoločnosť MTS, ktorá sa venuje výrobným technológiám, automatizácii a inteligentným systémom pre energetiku. Firma má 600 zamestnancov a patrí medzi lídrov na trhu. Snaží sa presadzovať špičkové technické riešenia s humánnym akcentom. Juraj pôsobil v MTS ako CEO do roku 2019. Vtedy inicioval prechod na druhú generáciu výkonných manažérov a vytvoril správnu radu spoločnosti, ktorej teraz predsedá. Je držiteľom ocenení EY Podnikateľ roka 2019 a Trend Manažér roka 2020.
  .
 • Adriana Jankovičová – L.A. Holding, s. r. o.
  Pôsobila vyše 20 rokov v seniorských a top manažérskych pozíciách bánk, prevažne vzahraničí. Riadila obeh peňazí stredoeurópskej bankovej skupiny Erste Group vo Viedni, neskôr skupinový kontroling (plánovanie a finančná stratégia). Posledné roky pôsobila ako finančná riaditeľka najväčšej rumunskej banky BCR. Po príchode späť na Slovensko pôsobila vIT vývoji, pripravovala stratégiu energetického hightech startupu. Následne sa stala spoluzakladateľkou konzultačnej firmy L.A. Holding voblasti ESG poradenstva so zameraním sa na vzdelávanie, špecializované SW nástroje ako aj individuálne poradenstvo pre podniky voblasti ESG transformácie.
  .
 • Ján Uriga – iNNO8 s. r. o.
  Nezávislý strategický poradca pre tvorbu rastových stratégií, inovačných programov a iniciatív na zlepšenie zákazníckej skúsenosti ikonických firiem v regióne CEE. Ako senior expert je súčasťou takmer stočlennej komunity inovátorov popredných firiem v sieti Red Button. Externe vyučuje na Paneurópskej vysokej škole aplikáciu behaviorálnych vied do praxe. Je spoluzakladateľom projektu spájajúceho významné kapacity v oblasti behaviorálnej ekonómie.
  .
 • Lukáš Hatala – DXC.technology
  V súčasnosti pôsobí ako CTO pre spoločnosť DXC.technology, čo je jeho hlavnou pracovnou náplňou. Jeho zvedavosť a viera v pozitívny vplyv technológií na ľudstvo ho priviedla k združeniu BlockChain Slovakia, kde zastáva pozíciu riaditeľa pre medzinárodné záležitosti. Taktiež založil vlastný projekt s názvom Neuromorphics Europe, v rámci ktorého vystupuje ako generálny riaditeľ. Lukáš zároveň nadobudol skúsenosti z HP Labs, Európskej komisie v Bruseli, ako aj veľkých medzinárodných GtM projektov, v rámci ktorých propagoval technológie ako IoT alebo Edge compute, Blockchain a umelá inteligencia.

Program

UTOROK, 26. 9. 2023

11:30 – 12:30 
Príchod účastníkov a registrácia, spoločný obed

12:30 – 12:45
Otvorenie konferencie
Príhovor prezidenta ZEP SR Róberta Verbicha a generálneho sekretára ZEP SR Andreja Lasza

12:45 – 13:45
Pavel Křepelka – Cash is King! Ako zapojiť celý tím do riadenia cash-flow v neistej dobe
Iba zákazník je ten, kto nám dáva peniaze. Ostatní nám ich len požičiavajú. Ako naučiť celý manažérsky tím hovoriť rovnakým jazykom, akým hovoria naši veritelia? V čom je hlavná sila cash-flow a ako aj v dobe hyperinflácie zvládať rast, keďže je známe, že rast spotrebúva hotovosť?

13:45 – 14:45
Juraj Habovštiak – Dávame výrobe srdce
Predstavíme príbeh MTS. Cesta slovenskej firmy z malej kotolne rodinného domu k podniku s viac ako 600 zamestnancami. Ako sa menila z hľadiska riadenia, organizácie, financovania. Na akých hodnotách je postavená. Firemná kultúra. Čo považujeme za najcennejšie, aká je vízia a poslanie. Prístup k zamestnancom. Prístup k zákazníkom. Čo sa osvedčilo a čo nie. Vysvetlíme kroky generačnej výmeny. Firemnú ústavu. Investície a inovácie. V závere sa dotkneme technických riešení využívaných v elektroprojekcii a jej prepojení na ostatné systémy.

14:45 – 15:05 
Prestávka

15:05 – 15:55
Adriana Jankovičová – Transparentnosť ako nástroj prechodu k udržateľnosti
Prednáška je zameraná na predstavenie témy ESG v EÚ, čo to ESG je, ako EÚ rieši svoje environmentálne a sociálne priority cez Zelenú dohodu. Predstavíme si jej obe časti – ekonomickú ako aj finančnú reformu. Dôraz bude daný na finančnú reformu, ktorá je kľúčová pri presmerovaní súkromných a verejných finančných tokov smerom na trvalo udržateľné investície, potrebných na transformáciu ekonomiky. Trvalo udržateľné investície však budú vyžadovať masívny ESG reporting naprieč celým podnikateľským prostredím, elektrotechnický priemysel nevynímajúc. Povieme si, o aký reporting ide, čo obsahuje a kedy prichádza do hospodárskej praxe.

15:55 – 16:45
Ján Uriga – Ako nastaviť efektívny model na tvorbu inovácii
Podobne ako v športe, aj vo svete inovácii sa má taktizovať pri tvorbe víťaznej stratégie. Každé obdobie vývoja na trhu ovplyvňuje spôsob, akým je vhodné inovovať, aby sa dostavila rozumná návratnosť inovácii. Predstavíme si 6 modelov, ktorými sa môžete vo svojej firme riadiť tak, aby inovácie neboli prianím, ale realitou s rozumnou investíciou. A k tomu si vyvrátime niekoľko inovačných mýtov.

16:45 – 17:35
Lukáš Hatala – Umelá inteligencia vo firemnom a súkromnom živote
V krátkej prednáške bude účastníkovi ponúknutý stručný prehľad o technológii umelej inteligencie, možnostiach jej nasadenia v podniku, ako aj jej využitia v súkromnom živote. Prednášku zakončíme krátkym pohľadom do budúcnosti od Gerda Leonharda, ako príklad transformačného potenciálu umelej inteligencie.

17:35 – 17:45
Záver konferencie

17:45 – 18:15
Prestávka

18:15
Spoločenský večer, ochutnávka vína


STREDA, 27. 9. 2023

10:00 – 12:00
Valné zhromaždenie ZEP SR
Pre členov ZEP SR a pozvaných hostí.

Registrácia

Registrácia prebieha cez registračný formulár. Po registrácii Vám bude zaslaná zálohová faktúra. Ak potrebujete pomôcť s registráciou, kontaktujte nás na zep@żep.sk.

Vstupné:
Členovia ZEP SR: 90 €, ostatní hostia: 125 €. Ceny sú uvedené bez DPH.

Ubytovanie

UBYTOVANIE V HOTELI POD LIPOU RESORT ****
Pri registrácii uveďte promokód ELKON. Rezervácia pre účastníkov konferencie prebieha priamo cez hotelovú recepciu emailom na adrese info@hotelpodlipou.sk. Pri registrácii prosím uveďte fakturačné údaje, urýchlite tým rezervačný proces. Bližšie informácie Vám poskytne hotelová recepcia na čísle +421 905 894 052. Pozor, kapacita hotela je obmedzená. Registrujte sa, prosím, čo najskôr.

Viac informácii: https://www.hotelpodlipou.sk.

PARKOVANIE
Parkovanie je možné priamo vareáli hotela alebo v jeho blízkom okolí.

Staňte sa partnerom podujatia

Konferencia je organizovaná aj vďaka podpore partnerov podujatia.

Prečo sa stať partnerom podujatia?

 • Hostia z priemyslu a blízkych oblastí, riaditelia a majitelia firiem s vysokým potenciálom pre nadviazanie spolupráce
 • Priestor pre networking a vaše PR počas celého podujatia i po ňom (súčasťou je aj spoločenský večer)
 • Zaujímaví spíkri a témy
 • Dlhoročná tradícia a profesionálna organizácia

Bližšie informácie

Ponuka partnerstva

Konferenciu podporili

Kontakt

Zväz elektrotechnického priemyslu SR
Simona Prílesanová – výkonná riaditeľka ZEP SR
+421 950 528 231
+421 917 157 725
prilesanova@zep.sk

ELKON 2023 - Registračný formulár

Prosím uveďte, ktorých častí programu sa plánujete zúčasniť v utorok 26. 9. 2023:

Obed / 11:30 - 12:30

Konferenčná časť / 12:30 - 17:45

Spoločenský večer, ochutnávka vína / 18:15

Prosím uveďte, či sa plánujete zúčastniť Valného zhromaždenia ZEP SR v stredu 27. 9. 2023 (iba pre členov ZEP SR):

Áno

Nie

Súhlasím s použitím mojich osobných údajov na marketingové účely.
Zistiť viac o ochrane osobných údajov a ich použití

Ďakujeme za registráciu, budeme Vás kontaktovať.
Formulár sa nepodarilo odoslať.
Rezervovať miesto
Tieto stránky sú chránené reCAPTCHA a spoločnosťou Google a platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.
Scroll top