Ako sa stať členom?

Na trhoch sa síce cena elektrickej energie znižuje, problémom sú však pre podnikateľov podľa vás tarifné a distribučné poplatky. V akom stave je návrh, ktorý ste predložili vláde?

„Situácia s energetikou je komplikovaná aj pre veľkých, aj pre malých podnikateľov. Dnes sa riešia hlavne malí, čo v súčasnosti chápem. Tí sa totiž ocitli úplne mimo kontroly. Ja som už 13. septembra bol osobne na stretnutí s predsedom vlády Eduardom Hegerom, kde sme jasne deklarovali, že toto bude problém. Keď sa hovorí, že podnikatelia nereagovali a nedávali podnety, nie je to pravda. V septembri tam boli zástupcovia Asociácie priemyselných zväzov a dopravy, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení a Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Jasne sme hovorili, že s energiami treba niečo urobiť. Bohužiaľ sa to prejavilo tak, ako to vidíte. Čo sa týka veľkých podnikov, tam je situácia rozdielna,“ odpovedá Alexej Beljajev.

V rozhovore s A. Beljajevom sa dozviete, ako sa darí novej fabrike v Tlmačoch, čo očakáva vo výrobe v roku 2023 a ako vplýva zelená orientácia Bruselu na výrobu vagónov.

Prečítať a pozrieť si ho môžete na HNonline.sk/finweb.

Scroll top