Ako sa stať členom?

Rozvoj ekonomiky brzdí aj nedostatok kvalifikovaných uchádzačov o prácu. Vláda avizuje, že chce uľahčiť legálnu migráciu.

Robert Fico, predseda vlády SR: „Keď potrebujeme, povedzme, zvárača alebo niekoho, tak ho vieme nájsť vo Vietname. Dáme mu možno nejaké povolenie rýchlejšie ako niekomu inému.“

Zjednodušiť by sa mohli aj povoľovacie procesy súvisiace s posudzovaním vplyvov na životné prostredie. Vláda chce tiež urýchliť výstavbu spaľovní odpadu.

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR: „Nemôžete sa tváriť, že budujete zelené automobily, máte zelený proces a potom odpad končí na skládkach, takže to je druhá vec. Ak okamžite v tomto neurobíme zásadné rozhodnutie a nezačneme s výstavbou, tak automobilky nám jasne povedali, že to je jeden z faktorov, pre ktorý oni už nebudú vedieť získavať ďalšie projekty pre Slovensko.

Asociácia priemyselných zväzov a dopravy volá aj po finančnej podpore predaja nízkoemisných vozidiel. Za príklad dáva Poľsko.

Hovoríme tu o možnom nákupe elektrických kamiónov, poprípade vodíkových kamiónov. Vidíme to všade v okolitých krajinách. Napríklad Poliaci idú investovať teraz dokopy 3 miliardy zlotých, čo je približne trištvrte miliardy eur, do áut aj nabíjacej infraštruktúry,“ Andrej Lasz, generálny sekretár Asociácie priemyselných zväzov a dopravy.

Celú reportáž RTVS si môžete pozrieť TU.

Scroll top