Ako sa stať členom?

Takú legislatívnu smršť, akú v posledných troch rokoch zažívalo Slovensko, si podnikatelia nepamätajú. Upozorňovali na to rôzne podnikateľské združenia dlhé mesiace, ukazujú na to aj rôzne prieskumy. A keďže krajinu čakajú v septembri parlamentné voľby, aktivita poslancov na ich zviditeľnenie prinášaním rôznych populistických návrhov sa v tomto roku ďalej výrazne zvýšila.

Výsledkom bol v máji viac ako 240-bodový program parlamentu. Mnohé poslanecké návrhy prinášali zákony, ktoré by opäť bez snahy o diskusiu s odbornou verejnosťou výrazne zasiahli do štátneho rozpočtu. Každé zasadnutie parlamentu vnímajú podnikatelia s obavami, aké ďalšie prekvapenie im môžu poslanci pripraviť.

„Dlhodobo upozorňujeme, že do parlamentu sa predkladajú aj zákony, ktoré vo vyspelých európskych štátoch nemajú miesto. Dodatočné zdanenie, osobitné odvody alebo cenové regulácie sú na hrane ústavnosti a nepatria do modernej demokracie. Neberieme poslancom právo predkladať návrhy, ale myslíme si, že každý návrh zákona by mal prejsť riadnym pripomienkovým konaním,“ konštatoval pre TREND generálny sekretár Asociácie priemyselných zväzov a dopravy Andrej Lasz.

Celý článok na TREND.sk.

Scroll top